Жителі села Сороцьке на Тернопільщині хочуть облагородити унікальний костел. Потрібна підтримка голосами

Підтримати голосами “унікальний Нотр-дам” на Тернопільщині на порталі “Наша громада” просить у своєму Facebook тернопільська майстриня Оксана Чмиленко.
– Унікальний нотр-дам у селі на Тернопільщині, – пише пані Оксана. –  Двічі спалений, сотні разів забутий і знецінений. Мій тато ще пам’ятав звуки його органу, адже це рідне село…
Костел Матері Божої Неустанної Помочі збудований у Сороцькому на початку ХХ століття. Нині село у складі Іванівської громади. Жителі громади подали проєкт розвитку туристичної атракції. 
– Костел може бути не лише включеним у туристичні маршрути, які уже наявні в області, а й стати місцем проведення ряду заходів, з метою привернення уваги до зруйнованої пам’ятки, а саме: мистецьких подій, благодійних ярмарків, – йдеться у проєкті. 
Автори проєкту зобов’язуються зібрати максимум архівних даних про костел, провести благоустрій та окультурення території біля костелу, створити власний туристичний маршрут між населеними пунктами територіальної громади, виготовити рекламну продукцію та інформаційно-туристичні знаки, створити біля костелу рекреаційну зону. Надалі жителі Сороцького планують проводити тут екскурсії, виставки, ярмарки. 

За даними Вікіпедії, Костел Матері Божої Неустанної Помочі збудований у неоготичному стилі в 1902-1907 роках коштом місцевих земле- і майновласників Баворовських: графа Міхала-Віктора Баворовскі (1860-1933) і його дружини Марії-Северини з родини графів Дунін-Борковських (1862-1919) за проектом архітектора Міхал Ковальчук. Нині без догляду і поступово руйнується.

 

Як проголосувати за громаду:
Виберіть проєкт громади, який Ви вважаєте вартим реалізації.
1. Зареєструйтеся на сайті через електронну пошту або свій акаунт у Facebook.
2. Перейдіть на сторінку вибраного проєкту і натисніть кнопку «Проголосувати».
3. Пам’ятайте, Ви можете проголосувати за п’ять різних проєктів.
4. Інтернет-голосування проходить з 10 травня 00:01 по 31 травня 23:59.
У фінал пройдуть 13 громад, проєкти яких отримають найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування. Ще 13 громад-фіналістів, обере експертне журі.
Громадам потрібна Ваша підтримка!
4.2 5 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі