Упродовж п’яти років в Україні перейдуть на електронні трудові книжки

Верховна Рада на черговому засіданні 5 лютого 2021 року у другому читанні ухвалила законопроєкт щодо переходу на електронні трудові книжки.  Урядовий законопроєкт підтримали 265 депутатів. Упродовж 5 років відбудеться перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. У цей час можна використовувати як паперову трудову книжку, так й електронну форму уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність.

Відомості про трудову діяльність відтепер вносяться працівником і роботодавцем з накладання кваліфікованого електронного підпису у вигляді сканованих копій трудової, довідок тощо. Після внесення роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівникові на руки під підпис. При цьому роботодавець повинен вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Законом передбачено  також  врегулювання питання автоматичного призначення пенсії за віком через Особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. В рамках автоматичного призначення пенсій також планується можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення.

Передбачено, що відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) вноситимуть працівник і роботодавець з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Раніше у програмі «Нині вже» на hromadskе заступниця міністра економіки Юлія Свириденко зазначила: «Електронні трудові книжки — це опція, це можливість спростити трудову бюрократію, це єдиний реєстр, де буде весь ваш досвід роботи вказаний, тому що у нас не всі роботодавці дуже, скажемо, притримуються закону».

Вона додала що є роботодавці, які можуть «маніпулювати» працівниками — не віддавати трудову книжку, щоби не відпускати працівника з місця роботи.

«Так що отака проблема буде зніматися завдяки електронній трудовій книжці. І це можливість синхронізувати роботу пенсійної служби і кадрових служб. Тобто у нас буде єдиний реєстр», — підсумувала Юлія Свириденко.

 

0 0 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі