У Тернополі відкрили першу шкільну медіастудію

У Тернопільській загальноосвітній школі №4 презентували першу у місті учнівську медіастудію «ІnsideMedia». Ініціатива реалізована в рамках проєкту «Шкільний громадський бюджет». Студію обладнали світлом, меблями, придбали камеру та інше обладнання, потрібне для зйомки програм. 

 

«ІnsideMedia»у нашому місті – перша шкільна телестудія. У четвертій школі вже 8 років працює радіо, яке має не тільки інформаційну функцію, але й дуже зручно в плані оповіщення. 

 

Микола Федоруц, заступник директора з виховної роботи Тернопільської загальноосвітньої школи №4

 

– У нас дуже багато цікавих рубрик – від “Інформаційного вісника” до “Постскриптума”, “Моя психологія”, “Найрозумніша сова” – розповідає заступник директора з виховної роботи Микола Федоруц. – Ми могли проводити тематичні онлайни уроки, вікторини. Наприклад, до Дня козацтва чи до Шевченківських днів ми робили вікторину – готували запитання, роздавали пустографки, у кожному класі є колонка і оголошували переможців зразу ж по радіо. Крім того, зручно робити оголошення. 

 

 

 

На “Шкільний громадський бюджет” було три ідеї проєктів, однак більшість голосів серед учнів 7-11 класів набрала медіастудія. Автор проєкту – десятикласник Тігран Залян. Школярі розробили й проєкти шести програм, які хотіли б вести. 

 

  • Одна з програм буде називатися “Колесо”, це історичні дати, – розповідає дев’ятикласниця Валерія Семенець. – Ще одна моя програма називається “Відверто про успіх”, у першій ми брали інтерв’ю в мера міста і в начальниці управління освіти. Надалі ми плануємо запрошувати відомих людей міста. 
В гостях у програми “Відверто про успіх” міський голова Тернополя Сергій Надал і начальниця управління освіти у науки ТМР Ольга Похиляк. Ведуча Валерія Семенець
  • У нас ще є програма “Секретні файли”, вона більше для старшокласників, ми розповідатимемо про різні лайфхаки, здобутки, новини, гумор, музику, – додає оператор Назар Павлів. – А для молодших школярів буде програма «Learning Voice». Це фактично аудіокнига для учнів початкової школи. Кожен може зробити начитку – і старші класи, і молодші. 

  • Ще одна програма називатиметься «Demo Version», це програма про демократичні права учнів, які вони можуть використовувати у школі і поза нею, – говорить дев’ятикласниця Лілія Наконечна. – Учні повинні розуміти, що вони частина демократичного суспільства. А для початкових класів буде ще одна програма – “Четверта планета”, у ній ми розказуватимемо про різні цікаві факти, незвичайні історії. 

 

Заступник директора з виховної роботи Микола Федоруц також зазначив, що навчальний заклад бере участь у програмі “Демократична школа”, це й вплинуло на можливість створити медіастудію. 

  • Завдяки участі у цій програмі ми набралися досвіду роботи на різних платформах, а надто тоді, коли потребував час. Коли ми пішли на дистанційне навчання, вони допомогли нам працювати і на джамбордах, і з ментіметром, і з кластаймом. Цікаві у них тренінги. У “Демократичній школі” проходить “Історія успіху”, як ми змінилися за рік. І саме шкільна медіастудія обрана як історія успіху.

 

Програми транслюватимуть на шкільному YouTube-каналі, на сайті школи та на сторінці в Instagram.

Команда “InsideMedia” з директоркою Тернопільської загальноосвітньої школи №4 Наталією Левенець
4 2 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі