У столиці буде музей художника з Тернопільщини Івана Марчука

Про приміщення для творів уродженця Лановеччини всесвітньо відомого художника Івана Марчука неодноразово говорили представники і мистецьких, і владних кіл Тернопільщини. Піднімав це питання й сам художник. Днями Указ про створення Музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука підписав президент Володимир Зеленський.
Як повідомила народна депутатка Євгенія Кравчук, рішення про створення центру було ухвалено, коли Володимир Зеленський з дружиною у травні відвідали ретроспективну виставку Івана Марчука до його 85-річного ювілею. Саме тоді Президент і запропонував переобладнати приміщення, що нині належить ДУС, під музей.
У місячний термін Кабмін має розробити концепцію музейно-культурного центру та план заходів із його створення. Також планується проведення насиченої промокампанії.

Довідково. Іван Марчук народився 12 травня 1936 р. у с. Москалівка колишнього Лановецького району на Тернопільщині. Український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка. Почесний громадянин Тернополя, Києва, Канева. 2007 року потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, який уклала британська газета Дейлі телеграф. Доробок митця налічує близько 5000 творів. Провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок. Засновник авторського стилю «пльонталізм».

 

0 0 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі