“Ти подобаєшся мені” – золотий хіт української естради. Історія пісні від її автора Сергія Лазо

“Ні обіцянок, ні пробачень” і “Ти подобаєшся мені” – без перебільшення легендарні хіти поета і композитора Сергія Лазо, які 20 років тому заспівав Віктор Павлік, а зараз співає вся країна. Пісні часто використовують молоді виконавці на “Голосі країни” (канал 1+1), не вказуючи авторства. Це, зокрема, стало причиною відкритого звернення митця до каналу, про яке ми писали раніше. 

Цими днями Віктор Павлік згадав, що пісні “Ти подобаєшся мені” виповнюється 27 років.

 

На початку 1990-их років поет і композитор Сергій Лазо подарував молодому музиканту Тернопільської філармонії свої нові пісні, одній з яких судилося стати легендою, яку співають майже три десятиліття на сценах країни усіх рівнів.

–  Вітю я пам’ятаю, коли він був молодим патлатим хлопцем в шкіряній куртці і чорних джинсах, – пригадує Сергій Лазо. – Романтичний, очі горіли. Він полюбляв хард-рок, був таким малим, але вертлявим рокменом. Спочатку він працював музикантом в Іво Бобула, а коли той поїхав, створили гурт “Анна-Марія” і почали формувати репертуар.

На той час у Сергія Лазо було дві нових пісні – “Чорні окуляри” і “Ти подобаєшся мені”. Автор гадав, що суперпопулярною буде пісня “Чорні окуляри”, адже це був рок-н-рол американського, а не радянського стилю. Це була історія простого хлопця, який любить дівчину, але вона надає перевагу тим, хто їздить на іномарці, а не тому, хто грає на гітарі Джексона, і намагається їй щось довести.

А от друга пісня, яку приніс співаку автор, – “Ти подобаєшся мені”. Вона стала одним із золотих хітів української естради.

– У репертуарі кожного співака має бути пісня, під яку можна дівчині щось пошепотіти на вушко, потанцювати “медляк”, – каже Сергій Лазо. – Я думав, що шлягером стануть “Чорні окуляри”, в результаті, пісня “Ти подобаєшся мені” була абсолютним вибухом, моментально розійшлася по радіостанціях, почала звучати, перемагати у хітпарадах. І з цієї пісні почалася наша спільна продуктивна робота.

 

Згодом була “Ні обіцянок, ні пробачень” і ще багато пісень. Зараз у репертуарі виконавця понад два десятки пісень автора, які вони мають намір упорядкувати в альбомі “Віктор Павлік співає пісні Сергія Лазо”. 

Третьою піснею у такому ж форматі після “Ти подобаєшся мені” і “Ні обіцянок, ні пробачень” була “Так не буває”. Вона не стала шлягером, але увійшла до нового альбому Сергія Лазо “І я люблю”.

Читайте також Автор легендарних хітів звернувся до каналу “1+1” із листом щодо порушення авторських прав

Ви можете також прослухати наш подкаст.

 

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі