Тролінг – справа невдах

Таке явище як тролінг заполонило інтернет-ресурси. У всіх обговореннях і коментарях часто спостерігаємо багато негативних відгуків і коментарів. Складається враження, що у людей нема місця для радості, любові, дружби… Тролінг є замовним з метою «брудним» методом знищити конкурента у політиці, бізнесі та інших галузях. Проте є чимало таких, хто займається тролінгом з власної ініціативи. Про специфіку мислення і світосприйняття саме таких людей керівник центру психологічної реабілітації «Крок назустріч», психолог Любов Медведь.

Полярна реакція. Часто коментарі тролів з’являються під статтями чи новинами про відомих і успішних людей. Чим успішніша людина, тим брудніші і негативніші висловлювання на її адресу. «З одного боку, видатними особами захоплюються, їх вихваляють і хочуть з ними дружити. Але є й інший бік – постійне перебування під прицілом, кожен їхній крок завжди під пильною увагою, особливо їхнє особисте життя. Їх часто критикують, причому як їх дії, так і особисті характеристики», – говорить Любов Медведь.

Інтернет – рай для тролів. Найбільше критики і негативних висловлювань щодо відомих людей є в інтернеті. Специфіка цієї мережі у тому, що кожен бажаючий має необмежені можливості для збереження анонімності. «В інтернеті виливання бруду і неправдивої інформації не призводить до відповідальності. Психологи уже виокремили таке явище як тролінг. І хоч воно з’явилося давно, та останнім часом дуже швидко розповсюджується і боротися з цим важко. Тролінг характеризується тим, що люди анонімно або під певними ніками починають виливати свій негатив. Часто такі судження бувають не у відповідності до теми, – продовжує психолог. – Наприклад, обговорюється діяльність відомої людини, а тролі переводять тему на її особисті риси, інтимне життя. Тільки-но спортсмен, наприклад, отримує олімпійську медаль, як відразу знайдуться ті, які розкажуть, за чий кошт він тренувався, яким чином потрапив до команди. Відповідно будь-яка добра справа, досягнення, успіх, відразу є мішенню для таких тролей».

Психологія троля. Психологи уже почали говорити про тролів як про невдах. Саме таким чином людина намагається показати свою важливість, значущість. «Якщо людина добровільно і безкоштовно виливає бруд на інших, то таким чином вона демонструє своє незадоволення життям, комплекс неповноцінності і нездорові амбіції. Насправді дуже важко реалізувати свій талант в реальному житті, багато зусиль треба докласти для того, аби стати відомим і успішним. Набагато легше говорити про те, що хтось не дає реалізуватися і обезцінити чужі досягнення. Тролями можуть бути і досить заможні люди. Незалежно від їхніх фінансових здобутків та успіхів, вони почуваються невдахами. Якщо в людини виникає бажання негативно критикувати «просто так», то це характеризує її як невдаху.

Люди успішні, як правило, не збирають пліток, не дивляться передачі про подробиці із життя відомих людей, не смакують пікантними новинами. Їх цікавить новий фільм, спортивні досягнення, наукові відкриття, а їхня критика завжди конструктивна і спонукає інших до розвитку. Невдахи націлені на чужі ляпи, промахи, невдачі в особистому житті. Складається враження, що ми живемо у світі, наповненому негативом, що всі люди злі. Насправді це не так. Просто у  тролів є натхнення цим займатися», – розповідає Любов Медведь.

На думку психолога, у будь-якій позитивній інформації троль завжди знайде негатив. Наприклад, відкрили новий фонтан, уклали важливу угоду, відзначили кращих, але хтось завжди наголосить на тому, що забагато коштів витратили, що комусь дали «відкат»… «Нещодавно, під час снігопаду, стала свідком цікавої ситуації. Біля одного із під’їздів окремі люди обговорювали безлад, пов’язаний із опадами, і погану роботу комунальних служб, інші ж взяли лопати в руки і порозчищали дорогу біля будинку. Одні зробили користь для себе й інших, а тролі продовжили обговорювати «погану» зиму, «немудрих» сусідів, які виконали чужу роботу», – ділиться своїми спостереження Любов Медведь.

«Собаки гавкають, а караван іде…» Негативні висловлювання і неправдиві факти часто можуть «вибити землю» з-під ніг успішної людини. Проте психолог радить ні в якому разі не вступати у дискусію та боротьбу із тролями. «Ви точно програєте у цій війні, адже тролі відточували свою майстерність в той час, коли ви займалися кар’єрою і особистим життям. Найкращим способом захисту від них є відстутність реакції на їхні висловлювання. Є чимало успішних людей, які принципово не читають, що про них пишуть: ні позитиву, ні негативу. Таким чином вони бережуть власний спокій і продовжують займатися улюбленою справою. Опору потрібно шукати в роботі, в досягненнях, вдосконаленні, радості від отриманих результатів, спілкуванні з тими людьми, які підтримують і цінують вас. Потрібно розуміти, що негативно налаштовані люди дуже залежні від інших, їм важко живеться в цьому світі. Тому зустрічати всі їхні висловлювання потрібно з посмішкою», – підсумовує психолог.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

0 0 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі