Про кого знімають документальний фільм у Копичинцях

У Копичинцях триває робота над документальним фільмом “Домовина”. Історію зв’язкової УПА Ванди Горчинської хочуть розповісти світові ентузіасти з історико-просвітницького проєкту “Бункер”, який є частинкою мистецького збіговиська Delirium.

Ванді Горчинській – 96. Вона живе у Копичинцях і має чим поділитися з молоддю. Бо ж частина життя цієї жінки минула у Норильських таборах, куди її, 21-річну, відправили на виправні роботи за зв’язок із повстанцями. Історію її життя раніше описували журналісти Громадського у мультимедійному проєкті “Позивний “Домовина”. Історія арештантки”

Сьогодні ж повноцінний фільм про життя пані Ванди знімають копичинецькі аматори з історико-просвітницького проєкту “Бункер”.

  • Поки ми знімали, двічі закінчувалася пам’ять на флешці, двічі міняли батарею, і вже коли не було чим її замінити, пані Ванда сказала: “Нічого, я вам просто так розкажу, а ви послухайте, будете знати”, – ділиться подробицями з-за лаштунків зйомок керівник проєкту Володимир Ухач. – Таких людей направду мало. 

Учасники  проєкту “Бункер” планують зробити повноцінний докфільм про життя Ванди Горчинської.

  • Будучи зв’язковою, пані Ванда була ще й медсестрою УПА, – продовжує Володимир Ухач. – Її здали знайомі. Жінку довго допитували, але вона не виказала жодного повстанця. 1 березня її зловили, а 8 березня був основний допит, головний НКВДист сказав: “Ты навсегда запомнишь этот праздник”. Це все важко слухати і важко буде опрацьовувати.

Ванда Горчинська була учасницею Норильського повстання у 1953 році. За це їй продовжили ув’язнення у режимній тюрмі в Іркутській області. Додому повернулася майже через 14 років. Усі ці моменти з емоціями жінки будуть у докфільмі “Домовина”.

Довідка. Історико-просвітницький проєкт “Бункер” працює у Копичинцях з 2018 року і є частиною мистецького збіговиська Delirium. “Домовина” – це 16-й історичний фільм проєкту. Учасники на власній апаратурі знімають і монтують відео, за власний кошт шиють костюми, на ентузіазмі створюють сценарії, роблять історичну реконструкцію. Фільми мають елементи ігрового кіно. Акцент у роботі на маловідомих сторінках української історії та персоналіях.

 

5 3 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі