Початок навігації на Тернопільському ставі. Курсують “Капітан Парій” і “Герой Танцоров”

1 травня на Тернопільському ставі розпочався сезон навігації. Курсують два теплоходи із трьох – малий “Т.Г.Парій” і великий “Герой Танцоров”. “Сигму” поки тестують.

На теплоході “Капітан Парій” можна ознайомитися з його історією. Судно типу ПТ-50 виробництва Бобруйського судноплавного заводу ходить Тернопільським ставом з 1964 року. Понад 30 років він щоліта катав дорослих і малих тернополян та гостей міста,  у 1995 році не став на ремонт.

Довго іржавів теплохід на стоянці у Кутківцях, аж поки у 2009 році його не почали реставрувати. На ремонт судна пішло два роки. Чимало власних коштів і сил вклав його капітан Тарас Григорович Парій. 

Перший рейс оновленого судна відбувся 6 червня 2011 року, пасажирами були тернопільські журналісти.

Капітан судна Тарас Парій дає інтерв’ю журналістам тернопільських видань. Фото автора
Фото автора

Судно назвали “Т.Г.Парій” на честь його багаторічного капітана. Тарас Парій помер 6 грудня 2018 року. Нині теплоходом керує онук Тараса Григоровича Віталій Стасюк.

Теплохід перебуває на балансі КП “Тернопільелектротранс”.

Нині карантинних обмежень на судні немає, крім того, що пасажирів просять одягати маски.

Вартість одного кола Тернопільським ставом – 25 грн., діти до 6-ти років катаються безкоштовно.

 

Теплохід “Герой Танцоров” ходить Тернопільським ставом з 1968 року, до того він курсував Дністром і називався “Заліщики”. На відміну від “Капітана Парія” він не простоював у 1990-ті, а продовжував курсувати. У 2006 році йому замінили ходову рубку, а в 2017 капітально відремонтували:  укріпили палуби, замінили обшивку салонів, огорожу, вікна тощо. Повноцінно почав здійснювати рейси у 2019, після двох років простою. У 2020 році відремонтували і підводну частину судна.

Вартість рейсу на так званому великому теплоході не відрізняється від малого – 25 грн.

Фото з відкритих джерел

 

3 2 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі