Не намагайтеся упорядкувати те, що треба викинути. Як ефективно розвантажити шафи навесні

Питанням весняного «розхламлення» присвячують статті, шафа-челенджі і навіть курси. Навесні і справді хочеться оновити свій життєвий простір, але перед тим варто його максимально звільнити. Ми зібрали поради від організаторів простору, які допоможуть себе на це налаштувати.

Інколи люди називають прибиранням сортування речей у закутки, гаражі, комори, дачу, бо в шафу не лізе. Це можна порівняти із лікуванням головного болю анальгетиками без діагностики причини. Голова не припинить боліти, допоки ви  не знайдете причини. Так само впорядкувати простір неможливо, поки вам заважають зайві речі.  Найкраще уявлення про надмір речей у вашому помешканні дають переїзди, але якщо переїжджати нікуди, краще наважитися на розхламлення самотужки.

Думки на кшталт “я ще схудну”, “може, знадобиться”, “хай лежить для дітей” робить з нашої оселі санкціоноване сміттєзвалище. Щоб розібрати його, інколи треба не один день. Але це варто робити максимально швидко, адже якщо розтягувати прибирання надовго, ви не відчуєте глобального результату, а разом із ним задоволення і полегшення. 

Тому якщо ви прийняли рішення про “велике розхламлення”, обговоріть з сім’єю або заплануйте самостійно, виділіть день чи два і позбудьтеся непотребу раз і назавжди! 

 

Розбирайте речі не за локацією, а за категоріями

Інколи ми припускаємося помилки, коли беремося до прибирання за місцем: вітальня, кухня, ванна. А треба за категоріями: посуд, папери, іграшки, одяг тощо. Адже, скажімо, одяг може бути у всіх кімнатах. Його треба зібрати в одному місці і усвідомити: скільки непотребу ви зберігаєте роками. Після цього варто взяти кілька пакетів і розкласти що можна віддати потребуючим, а що у смітник. 

Метод категорій, вважають організатори простору, найкраще підходить для розхламлення, адже ви концентруєтесь лише на одному елементі, а не хаотично перескакуєте з одягу на косметику, з косметики на кухонне начиння. Нехай це буде лише одяг – ваш, чоловіка, дітей або лише ваш. Можна ще вужче – зимовий або літній.  

Залишайте ті речі, які роблять вас щасливими. Навіть, якщо всі навколо кричать: “Викинь цю шмату!”, залишіть її, якщо вам у ній зручно. Із речами, які не торкаються вашого серця, вчиніть з точністю до навпаки. Віддайте їх комусь, якщо вони в доброму стані і викиньте, якщо вважаєте, що вони не зроблять нікого щасливим.

Якщо ми зрозуміємо, що достойні жити серед улюблених речей, необхідність у постійному прибиранні відпаде сама собою.

Результат не забариться, якщо:

  • Ви не намагатиметеся впорядкувати те, що варто викинути
  • Не будете затягувати. Чим швидше це закінчиться, тим більше задоволення ви відчуєте
  • Визначитеся із категоріями
  • Зрозумієте, що не час і не мода диктує залишати цю річ чи ні, а лише ваші власні відчуття 
  • Навчитеся, купуючи одну річ, викидати принаймні одну стару, схожу за розміром, а краще дві 

1 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі