Напередодні Великодня у Кременецькому краєзнавчому музеї відкрили персональну виставку писанкарки Катерини Поднєжної. В експозиції під назвою “Творчий порив” 120 писанок, 15 кулонів і сережок із яєчної шкаралупи, а також жіночі прикраси з дерева та епоксидної смоли.
Родзинка виставки – серія “Архітектура мого міста”. Це 6 писанок, виконаних на гусячих яйцях, аніліновими барвниками і 6 на курячому яйці у техніці дряпанка. Яйця із зображенням архітектури – двосторонні, зображення з обох боків різні.
Серія нараховує 15 писанок. В експозиції – 12, оскільки три з них з іншими роботами майстрині представлені на VII Міжнародній виставці “Світ писанки” в Ужгороді.
У соцмережі писанкарка показала процес роботи над архітектурною серією.
Новою технікою для майстрині стало поєднання епоксидної смоли з деревиною, яку Катерина Поднєжна використовує для виготовлення прикрас.
- Епоксидну смолу я використовую давно для укріплення шкаралупи, – розповіла Катерина Поднєжна в інтерв’ю Українському радіо Тернопіль. – А потім почала поєднувати цей матеріал з деревом – червоним дубом, сосною, горіхом, яблунею. Так з’явилася серія прикрас.
Катерина Поднєжна проводить майстер-класи для дітей, дорослих та іноземців. За словами майстрині, кожна писанка має свою символіку і притаманна тій чи іншій етнографічній спільноті українців, але часом фантазія дозволяє їй відходити від традицій.
На виставці представлені також 6 робіт семирічного сина Катерини – Сашка.
Фото з особистої сторінки Катерини Поднєжної у Facebook та зі сторінки Кременецького краєзнавчого музею.