Чиєю грою захоплюються тернополяни? Ігор Мержиєвський – піаніст з Майдану з консерваторською освітою

Спонтанне відео, де піаніст на Театральному майдані грає твори Джо Дассена і Святослава Вакарчука, набрало на нашій сторінці LifeTer. Територія конструктиву близько 40 тисяч переглядів. Уже майже тиждень відеофрагмент поширюють і захоплюються талантом музиканта. Ми відшукали талановитого хлопця у мережі і знайомимо вас із студентом Одеської Національної музичної академії імені А.Нежданової Ігорем Мержиєвським.

Грати на вулицях обласного центру Ігор приїжджає із рідного Підволочиська, де зараз перебуває у батьків, адже консерваторія, як і всі виші, на дистанційному навчанні. Хлопець розповів, що до музичної академії вступив після закінчення Тернопільського музичного коледжу ім. Соломії Крушельницької.

Грати на вулицях Тернополя почав ще в коледжі з колегами – бас-гітаристом і скрипалем.

– У нас здебільшого на вулиці грали духовики, піаністи якось не наважувалися, – пригадує Ігор. – Ми спробували в училищі пограти і подумали: чому б не вийти на вулицю? Зробили програму, яка складалася із джазових стандартів, і вийшли на вулицю. Але дуже швидко зрозуміли, що людям важко слухати джаз і почали урізноманітнювати поп-музикою.

В репертуарі Ігоря класика світової естради – пісні Джо Дассена, Стінга, Бітлз, з українських виконавців любить “Океан Ельзи”, вивчає найсучасніші хіти – свого часу це була Señorita, Dance Monkey.

– Навесні мені душа лежить до української музики, – каже піаніст. – Чомусь згадую “Океан Ельзи”, Вакарчук мені подобається і як людина, і як музикант, він близький мені по духу.

Знайомство Ігоря з фортепіано відбулося дуже рано – в чотири роки. Вдома був інструмент і хлопчик пробував щось награвати. Батько мав базову музичну освіту і міг показати синові елементарні навички.

Після музичної школи хлопець вступив до коледжу, а там і до Одеської Національної музичної академії.

В репертуарі Ігоря Мержиєвського – складні класичні твори: сонати Бетховена, найскладніші прелюдії і фуги Баха, етюди Рахманінова, “Фантастичні п’єси” Шумана, “Коломийка” Мирослава Скорика. Їх можна послухати в Інстаграмі музиканта.

Класики на Майдані піаніст майже не виконує, підбирає репертуар на широку аудиторію. Для класичних творів потрібен інший інструмент.

  • Класичні музиканти мають перспективу, – ділиться думками Ігор. – Але музикант повинен бути конкурентоспроможним. Часто такі фахівці їдуть за кордон і там непогано заробляють. Я не виключаю, що будуть у мене і такі пропозиції, поки що я постійно вдосконалююсь.

Грає на Майдані Ігор не стільки заради заробітку (він невеликий), скільки просто для задоволення. На щастя, майже ніколи не чув негативу у свій бік і немав проблем з правоохоронцями, бо грає лише у визначених законом місцях.

Почути гру Ігоря Мержиєвського можна у теплі вечори на Театральному майдані Тернополя або на Набережній Ставу.

 

4.8 4 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі