13 пам’яток архітектури Тернопільщини отримали надію на “Велику реставрацію”

Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило перелік проєктів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. Сюди ж увійшли замки, фортифікаційні та оборонні споруди, палацово-паркові комплекси. Перелік сформували на основі рейтингу проєктів, що взяли участь у відборі проєкту “Велика Реставрація”, що відбувається у рамках президентського проєкту “Велике будівництво”.

Об’єкти з усієї України відібрала експертна група, оцінивши кожен із них і сформувавши рейтинг.  

У першому відборі взяли участь 211 проєктів. Частина з них не була розглянута, оскільки вони є об’єктами комунальної форми власності, що суперечить порядку відбору.

До програми допущено 109 проєктів. Їх перелік сформований з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів, а також середньою оцінкою проекта (першими у переліку зазначені проекти, які набрали найбільшу суму балів). Ознайомитися з ними можна за посиланням

Наказ Міністерства культури та інформаційної політики України із затвердженим переліком об’єктів зі списку, які за рекомендацією експертної групи  будуть реалізовані насамперед, обіцяють опублікувати на сайті відомства.

Руїни замку у Кременці

У переліку зі 109 проєктів журналісти LifeTer знайшли 16 позицій 13-ти об’єктів з Тернопільщини.

 1. Бережанська ратуша, пам’ятка архітектури національного значення. Під центр музейно-культурних послуг.
 2. Реставрація та пристосування Комплексу замку Синявських-пам’ятки архітектури національного значення в м. Бережани під центр музейно-культурних послуг.
 3. Виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонтно-реставраційні роботи фасаду, а також даху пам’ятки архітектури національного значення Житловий будинок “Близнята” у Кременці.
 4. Реставрація  фасадів монастиря Бернардинів, пам’ятки архітектури XVII ст. у Збаражі. 
 5. Ревіталізація дзвіниці монастиря оо. бернардинів м. Збаража XVII ст. з пристосуванням під розміщення Музею трьох культур.
 6. Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення “Палац К. Дзембовської” в м. Кременець.
 7. Реставрація та пристосування адміністративного будинку, пам’ятки архітектури місцевого значення по вул. Шевченка, 1 в м. Бережани під центр культурних послуг
 8. Реставраційно-ремонтні роботи будівлі музичної школи (пам’ятка архітектури місцевого значення ХІХ ст.) та надвірної будівлі у м. Кременці (коригування 2019). 
 9. Розроблення проектно-кошторисної документації на реставрацію замку – пам’ятки культурної спадщини національного значення ХVII – XVIII ст. з пристосуванням його під феодальне помістя“ та  ліквідації аварійного стану влаштування консерваційного даху) палацу замку у смт Золотий Потік Чортківського району.
 10. Реставраційно-ремонтні роботи пам’ятки архітектури кін. ХІХ-поч. ХХ ст. “Адміністративний будинок” на вулиці Т. Шевченка, 32 у м. Кременець.
 11. Ліквідація аварійного стану (влаштування консерваційного даху) Замку, пам’ятки архітектури національного значення XVII ст. у м. Чортків.
 12. Ремонтно-реставраційні роботи з відновлення замкової криниці, спорудження ротонди, а також виготовлення проєктно-кошторисної документації на ремонтно-реставраційні роботи щодо ліквідації аварійного стану пам’ятки.  
 13. Реставрація об’єктів благоустрою території Вишневецького палацово-паркового комплексу, пам’ятки архітектури національного значення XVII століття.

 

Костел Бернардинів у Збаражі

 

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі